Ev Anası

Birgül Özcan, Ev Anası'nda zekası, hüneri ve emeği ile hapsedildiği alanları aşan, kalıplara, slim fit bedenlere, hanımlık müessesesine sığmayıp taşan kadınları esprili ve gerçekçi bir üslupla anlatıyor.

Responsive image
YAZAR
Birgül Özcan
DOSYA BOYUTU
9,32 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9789755707709

Bir Ev Anası kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Ev Anası kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Birgül Özcan tarafından yazılmıştır.


Ayakların altında olduğu rivayet edilen cennet ile burnumuzun dibindeki sahici cinnet arasındaki mesafe nedir? Ev hanımı, ev kadını, ev kızı ya da ev anası; yaşam alanı "ev" olarak tanımlananların asgari müşterekleri bir devrime yol açabilir mi? Dibi tutmuş tencereler, kenarı sökülmüş perdeler, ovulmaktan aşınmış yüzeyler dile gelse, görünmeyen emeğin destanı yazılabilir mi?Birgül Özcan, Ev Anası'nda zekası, hüneri ve emeği ile hapsedildiği alanları aşan, kalıplara, slim fit bedenlere, hanımlık müessesesine sığmayıp taşan kadınları esprili ve gerçekçi bir üslupla anlatıyor."Katlanmak bilmeyen lastik çarşafların, kalorifer petekleri üstlerinde kurutulan çorapların, vitrinlerde misafiri bekleyen kristal bardakların, kapı arkalarında rulo yapılmış halıların, battaniyeye sarılı yoğurt olmayı bekleyen mayalanmış süt dolu tencerelerin, Vita kutularında sardunyaların, varis çoraplarının, buzluk böreklerinin ve altın günü lobisinin müellifleri ev analarının mutfaklarda, dolap içlerinde, çekmece diplerinde güvelenmeye terk edilmişken fark edilip tezgâh üstüne çıkarılmış hikayesi..."(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 115Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Sel Yayıncılık 


11.34 TL. Ev hanimi, ev kadini, ev kizi ya da ev anasi; yasam alani ev olarak tanimlananlarin asgari müsterekleri bir devrime yol açabilir mi?